صنایع دستی اصفهان  ,کشی  ,فریت بار به امریکا  ,ایرانسل ارزان  ,دانلود کتاب  ,عطر ادكلن  ,میناکاری  ,ویبره  ,خرید دامنه  ,اخبار روز  ,
چطوري پولامو جمع كنم  nivoapp nivoapp nivoapp .

nivoapp

چرا هيچوقت دخل و خرجمان جور نيست؟

چرا هيچوقت دخل و خرجمان جور نيست؟

كساني كه مي‌گويند پول اصلاً برايشان مهم نيست و به آن فكر نمي‌كنند دو دسته اند، يا بسيار ثروتمند هستند و يا دروغگو.
در زير ١٠ دليل قانع كننده وجود دارد كه به ما نشان مي‌دهد تنها راه بهبود سبك زندگي مديريت صحيح آن است.
سبك زندگي هيچ ارتباطي با سطح درآمد شما ندارد، مي‌توان به بهترين شكل با كمترين درآمد زندگي كرد.
شما به چه سبكي زندگي مي‌كنيد؟!

١- پس‌انداز براي آينده
هنگاميكه شما پول خود را مديريت مي‌كنيد به طور مؤثرتر و بهتري قادر به پس‌انداز براي آينده خواهيد بود. يعني علاوه بر مديريت پولتان قادر خواهيد بود براي اتفاقات آينده مثل تعطيلات پول پس‌انداز كنيد.
پس‌انداز كلاً نقش مهمي در مديريت مالي دارد و با ايجاد يك سطح امن براي آينده به شما كمك ميكند.
مثلاً براي پرداختهاي غير منتظره يا هزينه‌هايي كه نمي‌توانيم با حقوق ماهيانه خود پرداخت كنيم.

٢- در تعقيب پول
بدون مديريت پول به راحتي از هزينه هاي صرف شده براي هر چيز بي‌اطلاع مي‌مانيم. بنابراين مديريت پول مي‌تواند از هزينه‌هاي بيشتر جلوگيري كند. مثل بانكداري آنلاين، به شما يك نمايش سريع و آسان ارائه مي‌دهد كه پول شما كجا خرج شده و چه مقدار باقي مانده است.

٣- هميشه پول اضافي هست
مديريت پول مي‌تواند به كاهش هزينه‌هاي ماهيانه كمك كند. اغلب اوقات ما به عنوان مصرف كننده پول اضافي هم داريم ولي انتخاب ميكنيم كه اينطور نيست. اگر بنشينيم و هر كدام از هزينه‌هايمان را بررسي كنيم قادر خواهيم بود در پول صرفه‌جويي كنيم براي مثال براي بيمه ماشين. با زمان گذاشتن براي مقايسه هزينه‌ها ميبينيم با هر درآمدي باز هم امكان پس انداز‌كردن وجود دارد.

٤- ليست و تيك
اگر بودجه‌بندي و مديريت حقوقمان را داشته باشيم قادر خواهيم بود از اضافه درآمدمان بهتر و عاقلانه‌تر استفاده كنيم. يعني اگر قبل از اينكه به فكر خريد چيزهايي كه دوست داريم يا كارهايي كه دوست داريم انجام دهيم از پرداختي‌هاي خودمان كاملاً آگاه باشيم ، احتمال كمتري هست كه قبضي داشته باشيم كه ناديده گرفته شود و براي پرداخت آن آماده نباشيم.
يك راه آسان و مؤثر براي انجام اين كار اينست كه يك ليست كامل از تمام هزينه هاي معمول در يك ماه تهيه كنيم و بعد از پرداخت آنها را تيك بزنيم. اين كار پول باقيمانده را به طور واضح به ما نشان ميدهد.

٥- روز طلايي
همه به اشتباه فكر مي‌كنيم روز طلايي روزي است كه حقوق مي‌گيريم، در صورتيكه مقدار زيادي از اين پول مربوط به مخارج مشخص است. در واقع روز طلايي روز پرداخت است نه دريافت.
يكي ديگر از نكات مديريت پول اطمينان حاصل كردن از اينست كه تمامي هزينه‌هاي قابل پرداختمان مثل قبوض و اقساط در يك روز مشخص از ماه انجام شود. اين يعني بعد از روز پرداخت كاملاً مشخص مي‌شود چه مقدار پول براي ما باقيمانده است. اين نكته براي اين مهم است كه نشان مي دهد عنصر مهم در بودجه‌بندي در درجه اول انجام پرداختهاست.

٦- جريمه اقساط ممنوع
يكي ديگر از دلايلي كه مديرت مالي بسيار مهم است اين است كه ما مي‌توانيم مطمئن باشيم جريمه‌اي را به خاطر ديركرد پرداختهايمان متقبل نمي‌شويم. به ياد داشته باشيد بيشتر ارائه‌دهندگان تسهيلات زمان پرداخت را مشخص نمي‌كنند تا ما بتوانيم از موجودي خود در آن زمان اطمينان داشته باشيم و از تعويق در پرداخت اجتناب كنيم.
به خاطر داشته باشيد در طول زمان پس انداز شما به زودي مقدار بيشتري مي‌شود.

٧- ماموريت نجات پول
مديريت پول مي تواند به معناي نگاه كردن به يك تصوير بزرگتر و تبديل آن به يك دانش براي نجات پول باشد، به عنوان مثال برداشتهاي اضافي از پس‌انداز. براي جلوگيري از برداشتهاي اضافي بسياري از كاربران پس انداز خود را در يك حساب جداگانه نگه‌ميدارند. پول پس‌انداز خود را در يك حساب جاري بگذاريد و از بقيه پرداختهايتان به آن اضافه كنيد. اين كار باعث ميشه به مرور زمان پول بيشتري به دست بياوريد.

٨- خيال راحت
مديريت پول به شما سطح معيني از آرامش خاطر را مي‌دهد. با درك هزينه‌هايتان و مقدار پولي كه برايتان باقي مي ماند قادر خواهيد بود بهتر و با وضوح بيشتري با خواسته‌هاي جديد ماليتان مقابله كنيد و نسبت به ابزاري كه در دست داريد اطمينان بيشتري براي انجام كارهاي ضروري داريد.

٩- خوش‌گذراني بيشتر
مديريت پول علاوه بر اين به شما اين امكان را مي‌دهد كه از اوقات فراغت خود هم بهتر استفاده كنيد. اين زمان را مي‌توانيد با خانواده يا دوستانتان بگذرانيد . با يك بودجه مشخص مي توانيد يك روز سرگرم كننده برنامه ريزي كنيد و هرچه دانش پس‌انداز كردن شما بيشتر باشد پول بيشتري براي انجام كارهاي خودتان در دسترس داريد.

١٠- اين همه پول كجا رفت؟!
از همه مهمتر مديريت پول مي‌تواند به شما كمك كند كه امور مالي شما از كنترلتان خارج نشود . اگر مطمئن نيستيد درآمدتان را كجا خرج كرده ايد با اين روش مي‌توانيد جاهايي كه پولتان خرج شده را در طول ماه كنترل كنيد.

 


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۱۳:۳۳ توسط:راحيل محمدي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :