صنایع دستی اصفهان  ,عکس بازیگران ایرانی  ,دانلود کتاب  ,عطر ادكلن  ,میناکاری  ,ویبره  ,خرید دامنه  ,اخبار روز  ,گن لاغری  ,
قبض آب و برق و گاز، چطور در هزينه ها و انرژي صرفه جويي كنيم  nivoapp nivoapp nivoapp .

nivoapp

چطور مي‌توانيم هزينه قبض‌هايمان را كمتر كنيم؟

 

 

چطور مي‌توانيم هزينه قبض‌هايمان را كمتر كنيم؟

راه‌هاي زيادي براي كم كردن هزينه‌هاي آب، برق و گاز وجود دارد. ما ١٠ نكته ساده را در زير بررسي ميكنيم كه براي اين كار به ما كمك ميكند.

١- مناسب فصل لباس بپوشيد.

لباس مناسب آب و هوا را بپوشيد. لايه‌لايه لباس پوشيدن و لباس هاي پشمي به شما كمك مي‌كند در زمستان گرم بمانيد و در هزينه‌هاي گرمايشي صرفه‌جويي كنيد.

٢- درها را ببنديد و پرده‌ها را بكشيد.
گرمايش و سرمايش كل خانه هزينه‌بر است. درهاي قسمت‌هايي كه بيشتر استفاده مي‌كنيد را ببنديد و فقط آن قسمت‌ها را گرم يا سرد نگه داريد. از عايق‌بندي پنجره‌ها اطمينان حاصل كنيد و پرده‌ها را در طول شب ببنديد و در طول روز در صورتي كه موج گرما وجود ندارد پرده ها را بكشيد. پشت درها و پنجره‌ها را ببنديد تا هوا عبور نكند.

٣- دماسنج نصب كنيد.

در زمستان گرمايش ٣٠% از هزينه قبض شما را شامل مي شود. ترموستات را در اين فصل بين ٢٠-١٨ درجه تنظيم كنيد. هر يك درجه بالاتر از ٢٠، ١٠% به قبض شما اضافه مي‌كند. در تابستان، ترموستات خود را روي ٢٦ درجه و بالاتر تنظيم كنيد.

٤- وقتي به كولر و بخاري نيازي نيست آن را خاموش كنيد.
وقتي از اتاقي خارج مي‌شويد سيستم گرمايش يا سرمايش آن را خاموش كنيد و مطمئن شويد وقتي خانه نيستيد خاموش هستند.
(البته با وجود پر مهر پدرهاي ايراني عزيز بيشتر ما به صورت اتوماتيك مورد ٣ و ٤ را رعايت مي‌كنيم.)

٥- لباس‌ها را با آب سرد بشوريد.

با شستن لباس‌ها با آب سرد در سال مقدار قابل توجهي در هزينه‌ها صرفه‌جويي كنيد. همچنين مي‌توانيد اطمينان حاصل كنيد در صورتي لباسشويي را روشن مي‌كنيد كه كامل پر شود و بهترين زمان و بازدهي را داشته باشد.

٦- يخچال خود را روي بهينه مصرف تنظيم كنيد.

يخچال شما هميشه روشن است. يكي از گرانترين يخچالها را بخريد. از مستحكم و جذب بودن موم درب آن اطمينان حاصل كنيد تا اجازه عبور هواي سرد از داخل يخچال را ندهد.
دماي استاندارد داخل يخچال ٥-٤ درجه است و دماي فريزر (١٨-) – (١٥-) درجه است. اگر شما ٢ تا يخچال يا فريز داريد فقط در صورت لزوم آن را روشن كنيد.

٧- پشت‌بام را عايق كنيد.

عايق سقف تفاوت زيادي روي قبض شما ايجاد مي‌كند. اگر عايق نصب شده است، استاندارد و كيفيت آن را بررسي كنيد. در بيشتر كشورها استاندارد و كيفيت عايق بررسي مي‌شود و بايد در حد مجاز باشد.

٨- همه چيز را از برق بكشيد.

مي‌دانستيد شارژر گوشي همراهتان حتي وقتي گوشي به آن متصل نيست انرژي مصرف مي‌كند؟! ١٠% برق مصرفي شما به خاطر اسباب بازيها و وسايلي الكتريكي است كه در حالت آماده به كار (standby) مي‌باشند. مي‌توانيد با استفاده از كنترل كننده‌هاي انرژي كه به صورت خودكار جريان برق دستگاه‌هاي standby را قطع مي‌كنند، قبض خود را كاهش دهيد.

٩- در آشپزخانه صرفه‌جويي كنيد.
در اين قسمت از خانه راه‌هاي زيادي براي صرفه‌جويي وجود دارد كه بعداً بيشتر در مورد آن صحبت مي‌كنيم.
چند راه ساده:
بگذاريد مواد منجمد آب شوند تا زمان پخت و پز كمتر شود. به جاي استفاده از لوازم برقي براي پخت غذا از مايكرويو استفاده كنيد. اگر از گاز استفاده مي‌كنيد درب قابلمه را ببنديد تا زمان كمتري براي پخت لازم باشد. از ماشين ظرفشويي در بهينه‌ترين حالت و فقط زماني كه كاملاً پر شده استفاده كنيد.

١٠- از منابع انرژي استاندارد و سازگار با محيط‌ زيست استفاده كنيد.

به جاي لامپ‌هاي رشته‌اي قديمي از هالوژن‌هاي سازگار با محيط‌زيست استفاده كنيد. استفاده از اين لامپ‌ها هم در مصرف انرژي صرفه جويي مي‌كند و همچنين عمر بيشتري دارند. انرژي‌هاي طبيعي مي‌توانند جايگزين انرژي‌هاي ديگر شوند.


برچسب: اپليكيشن حسابداري شخصي،اپليكيشن حسابداري شخصي اندرويدي،اپليكيشن حسابداري شخصي اندرويدي رايگان،اپليكيشن كيف پول شخصي،ارزيابي مخارج برنامه‌ريزي مالي،تعطيلات حسابداري،حسابداري شخصي،حسابداري شخصي رايگان،حسابداري شخصي رايگان اندرويد،خريد،خريد لوازم آرايشد،خل و خرج،درآمدكاهش هزينه‌ها،كم‌كردن هزينه‌ها،كنترل مخارج،كيف الكترونيك،كيف پول،كيف پول الكترونيك،يكيف پول شخصي نيو،كيف پول شخصي نيو،وكيف پول نيوكيف پول نيو،ومخارج ،مخارج ثابت،مخارج خانگي،مخارج مناسبتي،مديريت دخل و خرج،هديه،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۰۳:۴۸ توسط:راحيل محمدي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :