تور مشهد  ,
چطوري پس انداز كنيم؟ پول دربياريم؟ پولدار شم؟  nivoapp nivoapp nivoapp .

nivoapp

بودجه بندي هوشمندانه در يكسال

1- درآمدها و مخارج خود را ارزيابي كنيد.
- براي كنترل و دوره كردن حسابهاي بانكي، قبوض، پرداخت ها و اقساط خود زمان بگذاريد. مي توانيد همه اين موارد رو با Nivo ثبت كنيد.
- مخارج ثابت خود را مشخص كنيد. مثل ماليات، اجاره، بيمه، قبض آب و گاز، اقساط وام، قبض تلفن، خريد اينترنت و....
- مخارج جاري خود را مشخص كنيد. مثل غذا، لوازم آرايشي و بهداشتي، رفت و آمد و ... . اين كاملاً ممكنه كه شما هزينه هاي خود را كاهش دهيد. البته نمي توان آنها را به صورت كامل حذف كرد ولي اگر بودجه شما محدود است ما به شما پيشنهاد مي كنيم گهگاهي اين هزينه ها را كم كنيد.
- مخارج مناسبتي را مشخص كنيد. اين مخارج هيچوقت مشخص نيستند و كاملاً متغير هستند. مثل خريد لباس، اوقات فراغت، تعطيلات، تعمير خونه يا ماشين و ... .
بعضي از آنها را مي توان به تعويق انداخت مثل هزينه هاي مربوط به اوقات فراغت و تعطيلات را، اما باز بايد براي همه اين مخارج برنامه ريزي كنيد چون ممكنه بودجه زيادي را از شما كم كند.
2- بودجه موقت خود را مشخص كنيد.
با در نظر گرفتن بودجه موقت خود مي توانيد براي هزينه هاي ساليانه خود برنامه ريزي كنيد و در طول سال طبق برنامه عمل كنيد. اين بودجه به شما اين امكان را مي دهد تا تمام درآمدها و مخارج خود را در تمام طول سال با موفقيت تحت نظر داشته باشيد.
3- تحت نظر داشتن مخارج (Tracking)
اين كار نسبتاً كار خسته كننده اي است ولي كم كم تبديل به يك عادت فوق العاده در زندگي مي شود و بعد از آن تبديل به يك كار كاملاً طبيعي مي شود.
تمام مخارج خود را به طور كامل تحت كنترل داشته باشيد و ماه به ماه به آنها نظارت كنيد.
4- پس انداز را در برنامه بودجه بندي خود قرار دهيد.
با يك برنامه ريزي مناسب براي بودجه بندي مي توانيد به طور منظم و به صورت ماهيانه مقداري پس انداز داشته باشيد.
بهترين راه براي عملي كردن اين برنامه داشتن يك حساب مجزا براي پس انداز كردن است.
هدف مالي خود را مشخص كنيد. مثل خريد خانه، ماشين، گوشي همراه يا هرچيز ديگري. مقدار پولي كه به صورت ماهيانه مي توانيد براي آن پس انداز كنيد را مشخص كنيد.
حتي اگر با شكست مواجه شديد باز به اين كار ادامه دهيد.
5- درآمدها و مخارج خود را ارزيابي كنيد و درآخر از خودتان پذيرايي كنيد.
در پايان سال، درآمد و مخارج خود را بررسي كنيد و يك نگاه به ماهي كه از همه سخت تر است بياندازيد. اين كار به شما كمك مي كند مخارج خود را به شكل بهتر و مؤثرتري مديريت كنيد و با بالا و پايين كردن مخارج ماههاي سخت را بهتر مديريت كنيد و به راحتي آنها را پشت سر بگذاريد.
فراموش نكنيد كه از خودتان پذيرايي كنيد، هر از گاهي مقداري پول براي يك چيز مخصوص به خود خرج كنيد و به خودتان هديه بدهيد.

از همراهي شما بي نهايت سپاسگذاريم.


برچسب: حذف شرط: حسابداري، حسابداري شخصي، پس انداز، بودجه، وام، بورس، بازار بورس، بازنشستگي، هزينه حسابداري، حسابداري شخصي، پس انداز، بودجه، وام، بورس، بازار بورس، بازنشستگي، هزينه،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۲۲:۱۴ توسط:راحيل محمدي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :